بازرسی و کنترل کیفیت

 

آیا کالای ارسال شده توسط تامین کننده همان کالایی است که ما سفارش داده ایم؟ آیا تعداد محموله ارسالی درست خواهد بود؟ آیا کیفیت کالای تولید شده همان چیزی است که در قرارداد خرید آمده است؟ این‌ها سوالات مشترکی هستند که برای تمام کسانی که خرید خارجی انجام می‌دهند پیش می آید. نگرانی از صحت و کیفیت کالای خریداری شده، نوع بسته بندی و کفایت آن.

اطمینان یافتن از کیفیت مطلوب کالا پیش از حمل، یکی از اصلی ترین ضروریات تامین برون مرزی است. بدین منظور و برای رفع این نگرانی، شرکت وین ورد اقدام به سازماندهی واحد مهندسی خرید و سرمایه گذاری ویژه ای برای ارائه شایسته‌تر و موثرتر یکی از اصلی ترین خدمات خود خدمت کنترل کیفیت کرده است.

وین ورد در ابتدای هر پروژه و قبل از عقد قرارداد با تامین کننده، با کمک مشتریان خود اقدام به تدوین استاندارد کنترلی و بازرسی می نماید؛ در این استانداردها مشخص می‌شود که چه آیتم‌هایی از نظر مشتری اهمیت دارند و در هنگام یا پایان تولید چه بازرسی‌هایی باید از محموله به عمل آید. این استاندارد کنترلی پس از تدوین و پیش از شروع تولید به اطلاع و تایید تامین‌کننده نیز می‌رسد تا تعهد مکتوب ایشان در دقت به این آیتم‌ها اخذ شود.

در پایان تولید و پیش از پرداخت نهایی، کارشناس کنترل‌کیفیت وین ورد با حضور در محل کارخانه تامین‌کننده، کالای تولید شده را بازرسی کرده و گزارش آن را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. در صورتی‌که گزارش کنترل‌کیفیت مورد تایید مشتری باشد، تاییدیه جهت پرداخت نهایی به تامین‌کننده صادر و محموله جهت بارگیری و حمل آماده می‌شود. در غیر این‌صورت و در صورت وجود هرگونه عدم‌انطباق، تامین‌کننده بایستی با دوباره‌کاری، جایگزینی، تولید مجدد و یا تعریف اقدامات مقتضی به رفع نواقص و مشکلات بپردازد.

 آشنایی با استانداردهای کنترل کیفیت
آشنایی با استانداردهای کنترل کیفیت

از جمله این خدمت وین ورد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • دارای آزمایشگاه تخصصی و پرسنل مجرب کنترل کیفیت در کشور چین
  • آشنایی با استانداردهای کنترل کیفیت و شیوه های تست و نمونه برداری
  • اطمینان از کیفیت محصول تولید شده پیش از بارگیری و حمل
  • کنترل و گزارش نحوه بسته بندی و انبارش محصولات
  • پیگیری رفع مشکلات کیفی احتمالی سفارشات