مدیریت ترخیص کالا

 

شاید یکی از مهم ترین فرایندهای خرید خارجی، مدیریت ترخیص آن است که عدم تسلط بر آن باعث افزایش زمان و هزینه می‌شود. روزانه محموله‌های بسیار زیادی به مبادی گمرکی ایران می‌رسند که به‌دلیل عدم آشنایی واردکننده با شرایط و تشریفات گمرکی، تعرفه و ارزش کالا، محدودیت ها و استانداردها و … تا مدت‌های مدیدی در انتظار ترخیص می‌مانند.

وین ورد با هدف ترخیص محموله‌ها از گمرک در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه و هم چنین پرهیز از هرگونه برخورد با موانع و تشریفات گمرکی، خدمت مدیریت ترخیص خود را گسترش داده و با شناسایی دقیق تمامی مبادی ورودی به کشور، سرکشی دوره ای به گمرک‌های تخصصی، تهیه لیستی از ترخیص‌کاران مجرب در صنایع و صنوف مختلف و تشکیل تیمی حرفه‌ای و مسلط به قوانین و مقررات واردات و صادرات، سعی در تسهیل و بهینه سازی هر چه بیشتر این فرایند داشته است.

در این خدمت، ابتدا و در همان شروع پروژه تعرفه کالا، ارزش ثبت شده و سوابق گمرکی آن یافت می‌شود و پیش از شروع عملیات خرید، ثبت سفارش در وزارت بازرگانی انجام می‌گردد. در صورت نیاز و با توجه به ماهیت کالا، اقدامات لازم جهت اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه (استاندارد، صنایع، بهداشت و …) صورت می‌پذیرد و تمامی مدارک و مستندات از پیش تعیین شده، مطابق با الزامات و نیازمندی‌های پروژه تهیه می‌شود. در انتها با انتخاب گمرک متناسب با نوع کالا و با همکاری ترخیص‌کاران معتمد، فرایند ترخیص به پایان می‌رسد.

مدیریت ترخیص
ترخیص کالاها با بهینه ترین هزینه

از جمله مزایای این خدمت وین ورد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • ترخیص کالاها با بهینه ترین هزینه و در کمترین زمان ممکن
  • کاهش زمان ترخیص بواسطه حضور ترخیص کاران مجرب در تمامی بنادر و گمرکات کشور
  • آشنایی کامل با الزامات و استانداردهای مورد نیاز جهت ترخیص کالاها
  • آشنایی کامل با مقررات و شرایط گمرکی ایران و کشورهای مبدا
  • شناسایی تخصصی تمامی مبادی گمرکی کشور
فهرست