شناسایی تامین کنندگان

 

یکی از دردسرهای بزرگ خرید خارجی برای کسانی که با فرایند آن آشنایی ندارند، یافتن و انتخاب تامین‌کننده مناسب و دارای صلاحیت، با بهترین نسبت قیمت به کیفیت است. بسیاری از خریدهای برون مرزی بدلیل عدم شناخت از تامین‌کنندگان و بازارهای کشور مبدا، عدم آگاهی از وجود خارجی یا اعتبار تامین کننده‌ای که صرفا بوسیله جستجوهای اینترنتی یافت شده، عدم شناخت از فرایندهای تولید و کنترل‌کیفیت کارخانه سازنده و … با شکست روبرو می‌شوند.

خدمت منبع یابی وین ورد امکان شناخت تولیدکنندگان محصولات مختلف را برای مشتری فراهم ساخته و ایشان را در بررسی صلاحیت تامین‌کننده و ارزیابی کیفیت محصولات آن یاری می‌نماید. در این مسیر، شرکت وین ورد با اخذ الزامات و نیازمندی‌های مشتریان و با کمک تیم‌های مهندسی فروش دفتر ایران و مهندسی خرید دفاتر چین و تایوان، جستجویی گسترده برای یافتن تولیدکنندگان کالای مورد‌ نظر آغاز می‌کند. طی این فرایند، واحد مهندسی خرید با مراجعه به وب‌سایت‌ها، بازارها، نمایشگاه‌ها، اصناف، اتاق‌های بازرگانی و وزارتخانه‌های مرتبط، لیست بلندی از تامین‌کنندگان تهیه می‌نماید.

سپس این لیست با توجه به الزامات کارفرما (اعم از الزامات فنی، قیمت و …) فیلتر شده و در نهایت لیستی کوتاه از تامین‌کنندگان بالقوه بدست می‌آید. با توجه به معیارهایی که با همکاری مشتری و واحد مهندسی فروش وین ورد تهیه شده ‌است، تامین‌کنندگان موجود در لیست کوتاه بصورت حضوری یا غیر حضوری ارزیابی و اعتبارسنجی می‌شوند و به هر یک از آنها رتبه و امتیازی داده می‌شود. در پایان، گزارش و لیست نهایی منبع یابی که مجموعه ای از تامین کنندگان ارزیابی‌شده می‌باشند، به مشتری ارائه می‌شود.

از جمله مزایای این خدمت وین ورد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

  • درک صحیح خواسته ها و الزامات مشتریان جهت انتقال به تامین کنندگان
  • دارا بودن دفتر مرکزی در کشورهای چین و تایوان
  • تجربه یافتن تامین‌کنندگان محصولات مختلف از شرق آسیا
  • یافتن تامین‌کننده درست کالاها با استفاده از فرایند تخصصی مهندسی خرید
  • ارزیابی اولیه و دوره ای تامین کنندگان بصورت حضوری و غیرحضوری براساس شاخص های ارزیابی و با همفکری مشتریان
فهرست