بسیاری از تجار و صنعتگران که سابقه خرید از شرکت های چینی را داشته اند، کاسبان چینی را بسیار مشتاق به برقراری ارتباط تجاری یافته و همیشه خاطرات خوبی از اولین برخوردها دارند. به خصوص در سال های گذشته بسیاری از کارخانه های چین به محض اطلاع از وجود مشتریان خارجی، با اولین تماس به استقبال آن ها رفته و حتی برای تسهیل دیدار و مذاکرات تدارک وسیله نقلیه از محل اقامت مشتریان تا کارخانه را فراهم می کردند.

ولی در تایوان داستان متفاوت است. ارتباط اولیه موثر با کارخانه های تایوانی نیازمند جلب اطمینان و اعتماد آن ها بوده و به راحتی با ارسال اولین ایمیل یا پیغام شاید نتوان آن ها را به پای میز مذاکره کشاند.

  • دلایل رویکرد متفاوت شرکت های تایوانی :
  • فعالین اقتصادی تایوانی نسبت به همتایان چینی خود بسیار محافظه کار تر بوده و حاضر به قبول ریسک نیستند. برای ورود به هر کسب و کار ابتدا تمام جوانب کار را می سنجند و تنها در صورتی وارد معامله خواهند شد که اطمینان حاصل کنند هیچ گونه ریسکی متوجه آن ها نخواهد بود.
  • قدمت و سابقه اغلب کسب و کارها و کارخانه­ ها در تایوان نسبت به چین بالاتر است و به نقطه بلوغ خود رسیده اند و مشتریان قدیمی و بازار با ثباتی دارند و لذا مانند شرکت های چینی عجله ای برای توسعه ندارند. شاید در سال های آینده شرکت های چینی نیز بعد از رسیدن به دوران ثبات خود و طی کردن مسیر توسعه به رویکرد مشابهی برسند.
  • برقراری ارتباط با شرکت های تایوانی:

ساختمان های تایوانجهت برقراری ارتباط موثر تجاری مهم ترین موضوع پیداکردن فرد مرتبط اصلی در شرکت هدف است.

تجربه نشان داده است که بهترین و سریعترین مسیر ارتباط، از طریق مکالمه تلفنی با شرکت مورد نظر و مذاکره اولیه برای یافتن فرد موثر است که البته این امر نیازمند آشنایی با فرهنگ و زبان آنها می باشد.

در این راستا بهتر است بدانید، برای ارتباطات تجاری خارج از کشور در تایوان معمولا از اسکایپ skype استفاده می شود و ارتباطات در داخل کشور پر طرفدارترین اپلیکیشن لاین line می باشد که در سال های اخیر حتی تراکنش های پولی را نیز از مسیر این اپلیکیشن انجام می دهند. توصیه ما این است که بعد از برقراری اولین تماس تلفنی و یافتن نام فرد مورد نظر آ درس اسکایپ یا لاین line وی را دریافت کرده و ادامه مذاکرات را در فضای این پیام رسان دنبال کنید.

بهترین راه جهت ترغیب شرکت های تایوانی برای شروع کسب و کار، داشتن رزومه خوب از کسب و کار خود و  ارایه منابع کافی از آن است. بعنوان مثال ارایه آدرس وب سایت، کاتالوگ محصولات و فیلم­ ها یا هر گونه معرفی که از کسب و کار خود دارید.

همان قدر که آغاز یک مراوده جدید با کاسبان تایوانی دشوارتر از رقبای چینی آنهاست، در حفظ یک رابطه بلند مدت قابل اعتماد تر و پایبند به تعهدات خود هستند. اگر در منطقه ای از قبل به صورت انحصاری مراوده تجاری خود را با فرد یا شرکتی آغاز کرده باشند به سختی حاضر به شروع مراوده جدیدی خواهند بود و تعهدات خود را حفظ می کنند. اگر به دنبال یافتن منابعی با کیفیت برای یک کسب و کار بلند مدت هستید شرکت های تایوانی نسبت به رقبای چینی ارجحیت بیشتری دارند و این برتری در حفظ کیفیت کالا در بلند مدت و انجام تعهدات متقابل و قول و قرارهای اولیه است، که تا حد زیادی جبران کننده قیمت بالاتر محصولات تایوانی است.

تیم مهندسی خرید وین ورد با سابقه طولانی در کسب و کار در کشور تایوان و آشنایی با صنایع مختلف به بسیاری از مشتریان خود خدمات ارزنده ای در پیدا کردن تامین کننده مناسب، برقراری ارتباط با تامین کننده، عقد قرارداد و سفارش گذاری و بازرسی و حمل را ارایه کرده است.

همچنین در بسیاری از پروژه های صنعتی جهت توسعه محصولات جدید با ساخت ابزار و قالب ها، یافتن قطعات و مواد اولیه مورد نیاز و همچنین تهیه ماشین آلات تجربیات بسیار زیادی اندوخته و آماده ارایه هرگونه کمک و همراهی به صنعتگران، برای توسعه محصولات و راه اندازی خطوط تولید جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست