راهکار بهینه حمل دریایی

 

با توجه به شرایط فعلی، حمل محموله ها از کشور های چین و تایوان صرفا مزیت رقابتی در قیمت های ارائه شده نیست بلکه مدیریت صحیح این فرآیند در موارد زیر، می تواند ارزش افزوده داشته باشد، در ادامه فاکتورهای مهم در موضوع حمل را بررسی خواهیم کرد:

  1. زمان درست بارگیری:

با توجه به اینکه حدودا ۳ ماه دیگر به انتهای سال میلادی باقی مانده است، به زودی تعطیلات بلند مدت و میان مدت این دو کشور آغاز می شود و از الان با توجه به تولید محصولات باید زمان درست بارگیری را انتخاب کرد.
در حال حاضر با توجه به ارتباط دفتر چین با تامین کنندگان، می توانیم مدیریت زمان اتمام تولید و بارگیری را در بهینه ترین زمان جهت انجام تشریفات بارگیری قرار دهیم.

در حال حاضر با توجه به ارتباط دفتر چین وین ورد با تامین کنندگان، می توانیم مدیریت زمان اتمام تولید و بارگیری را در بهینه ترین حالت از نظر زمانی جهت انجام تشریفات بارگیری قرار دهیم.

  1. حمل بهینه با توجه به نوع لاین و نوع کانتینر:

شرایط تحریم ها در خصوص لاین کشتیرانی جمهوری اسلامی در خصوص پهلو گرفتن در بنادر و پورت های کشور چین، باعث عدم جذابیت این لاین ها شده است و همین امر باعث شده است که فورواردرهای NOVCC که دارای کانتینر هستند و با لاین های متفاوت قرارداد حمل میبنند، بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

جهت استفاده از روش حمل بهینه ( از نظر هزینه و کیفیت )، شناسایی درست فورواردرها و ارزیابی آنها قبل از هرگونه قرارداد بسیار ضروری است. وین ورد از طرق زیر به ارزیابی فورواردرها می پردازد:

  • مطالعه رزومه فورواردرها و ثبت و به روزرسانی اطلاعات آنها شامل نقاط قوت و …
  • برگزاری جلسه حضوری با فورواردرها

با توجه به ارزیابی فورواردرها توسط وین وورد، این شرکت قابلیت انتخاب بهینه ترین سرویس حمل را داراست.

  1. تنظیم درست اسناد با توجه به محدودیت های قوانین ایران:

با توجه به اینکه شیپر هر سند حمل باید متناسب با ثبت سفارش دارای مجوز محموله وارداتی آن باشد، گاها مجبور به تغییر شیپر در اسناد حمل می باشیم که این موضوع مهم میتواند بارگیری را به دلیل عدم رعایت مسائل حقوقی آن در پرداخت های ارزی در کشورچین، کنسل کند و یا امکان ویرایش ثبت سفارش را با توجه به محدودیت های اعطای مجوز واردات و تحصیص ارز بانکی ان، از وارد کننده بگیرد.

همچنین در تهیه  اسناد علاوه بر شیپر،  نیاز است سایر اطلاعات اسنادی شامل صاحب کالا، وزن و … با ثبت سفارش مطابقت داشته باشد تا موجب مشکلاتی در فرایند منشا ارز ، رفع تعهد و … نگردد.

به همین منظور الزامات اسنادی می بایست قبل از حمل با توجه به ثبت سفارش واردات کالا در ایران و همچنین مسائل حقوقی پرداخت های ارزی کشور صادر کننده بررسی و راهکار آن ارائه گردد که این امر در دفتر بازرگانی ایران وین وورد با دقت بسیار بالا انجام می شود.

با توجه به موارد گفته شده، واضح است که یکی از حساس ترین مراحل خرید خارجی مربوط به مدیریت حمل دریایی  می باشد که راهکار بهینه آن توسط وین ورد قابل ارائه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست