ممنوعیت ثبت سفارش کالاهای مشابه داخل

 

قائم‌مقام وزیر صنعت با تاکید بر اینکه مدیریت واردات به جهت حمایت از تولید و صیانت از منابع ارزی در دستور کار جدی ما است، اعلام کرد: ثبت سفارش هر کالایی که مشابه تولید داخلی دارد، ممنوع می‌شود.

با توجه به اینکه اقتصاد ایران به سمت جداشدن از درآمدهای نفتی پیش رفته است و از سوی دیگر از سال ۹۷ که خروج آمریکا از برجام صورت گرفت، تمرین‌های زیادی انجام شد تا اتکای تامین نیازهای کشور به درآمدهای صادراتی بیشتر شود. تامین نیازهای ارزی امروز پاشنه آشیل کشور محسوب می‌شود و حتی جهش تولید در سال جاری نیز به صادرات گره خورده؛ این در حالی است که صادرات آنقدر اهمیت دارد که دولت بدون صادرات غیرنفتی نمی‌تواند تولید و تجارت کشور را مدیریت کند.

ثبت سفارش کالاهای مشابه تولید داخل، ممنوع می‌شودبا توجه به اهمیت این موضوع، سازمان توسعه تجارت ایران -متولی صادرات کشور- اعلام کرد که جلسات کارشناسی کارگروه توسعه صادرات به منظور پشتیبانی از جلسات شورای عالی صادرات برگزار خواهد شد.

به صورت کلی واردات به سه قلم کالای اساسی، مواد اولیه و ماشین آلات محدود می شود و اگر هر ماشین آلات یا قطعه‌ای در داخل توان تولید داشته باشد، به سرعت واردات آن ممنوع خواهدشد؛ چراکه نباید کالای غیرضروری وارد کشور شود و بایستی از منابع ارزی محدود نیز صیانت شود.

منبع:

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست