نمایشگاه های تایوان

 

یکی از منابع اطلاعاتی بسیار مناسب برای انتخاب کالا و تامین کننده نمایشگاه ها هستند. در این مقاله قصد داریم تعدادی از نمایشگاههای اصلی مرتبط با صنایع مختلف را در تایوان معرفی کنیم.

اما قبل از معرفی نمایشگاهها بهتر است نگاهی به جغرافیای کسب و کار در تایوان بیاندازیم. چهار شهر بزرگ صنعتی در تایوان به ترتیب اهمیت تایپه (پایتخت تایوان)، تایچونگ، کایوشونگ (بندر جنوب تایوان) و تاینان هستند.

البته با توجه به وسعت محدود تایوان پراکندگی در صنایع آن در کل این جزیره وجود دارد ولی بعضی از صنایع در شهرهای خاصی تمرکز دارند. تایپه پذیرای دفاتر اصلی و طراحی همه شرکتهای تایوانی بزرگ است که تولید خورد را به سایر کشورها منتقل کرده اند و مرکز مالی و تجاری تایوان می باشد. تولید کننده های ماشین آلات در شره تایچونگ متمرکز هستند و قطعه سازان و تولید کنندگان قالب و ابزار در شهر تاینان و کایوشونگ مرکز تولید پیچ و مهره و اتصالات است.

بزرگترین مرکز نمایشگاهی تایوان به نام مرکز جهانی تجارتWorld Trade Center (台北世貿中心)  در شهر تایپه قرار دارد و مهمترین رویدادهای تجاری در این مرکز نمایشگاهی برگزار می­ شوند. تعدادی از مهم ترین نمایشگاه­ هایی که در این مجموعه به صورت متناوب برگزار می شود در ادامه متن معرفی خواهند شد.

نمایشگاه های تایوان

  1. Taipei Game show نمایشگاه بازی­های دیجیتالی

http://tgs.tca.org.tw/

این نمایشگاه معمولا در اولین ماه سال میلادی برگزار شده و محلی برای دیدار علاقه ­مندان و سازندگان بازی های کامپیوتری است. تایوان نه تنها یکی از برترین تولید­کنندگان تجهیزات رایان ه­ای و بازی­ ها هستند، بلکه از بزرگترین بازارهای بازیهای دیجیتالی نیز محسوب می­ شود.

  1. TIMTOSنمایشگاه ماشین آلات و تجهیزات تولید

https://www.timtos.com.tw/

از بزرگترین نمایشگاه ­های تایوان که هر دو سال یک بار در ابتدای بهار برگزار می­ شود. در این نمایشگاه علاوه بر شرکتهای ماشین ­سازی تایوانی بعضی از کشورهای اصلی تولید­کننده ماشین آلات مانند کشورهای اروپایی نیز حضور گسترده ای دارند. در این نمایشگاه طیف زیادی از ماشین آلات خودکار و نیمه خودکار و ماشین آلات خاص و سفارشی قابل مشاهده هست.

  1. Taipei International Bakery Show نمایشگاه ماشین آلات آشپزخانه صنعتی و قنادی

https://www.tibs.org.tw/

طیف وسیعی از ماشین آلات و تجهیزات آشپزخانه­ های صنعتی، قنادی و نانوایی را می توان در این نمایشگاه پیدا کرد. همچنین ماشین­ آلات بسته ­بندی مواد غذایی و مواد اولیه بسته ­بندی این صنعت نیز در این نمایشگاه عرضه می شوند.

  1. Smart City summit and expo نمایشگاه شهر هوشمند

https://en.smartcity.org.tw/

در این نمایشگاه راهکارها و تجهیزات هوشمند سازی عمومی ارایه می شود. سابقه این نمایشگاه با حضور شرکت کنندگان از ۵۰ کشور دنیا بوده و یکی از برترین نمایشگاهها در حوزه آسیا هستند.

  1. Taipei cycle show نمایشگاه دوچرخه و تجهیزات مرتبط

در این نمایشگاه علاوه بر دوچرخه کامل و قطعات و تجهیزات آن سایر وسایل ورزشی بیرون از خانه نیز ارایه می شوند.

شیوه های مذاکره خرید

  1. Taipei AMPA نمایشگاه قطعات یدکی و تجهیزات خودرو تایپه

https://www.taipeiampa.com.tw/

در این نمایشگاه بسیاری از سازندگان قطعات خودرو، قطعات موتور، تجهیزات و تزیینات داخلی محصولات خورد را ارایه می کنند. معمولا همزمان نمایشگاه دیگری نیز به نام TAIWAN INTERNATIONAL CAR TUNING & CAR CARE SHOW  که تحیهزات تقویت خودرو (تیونینگ) را ارایه می کنند نیز برگزار می شود.

  1. Motorcycle Taiwan نمایشگاه قطعات و تجهیزات موتور سیکلت

این نمایشگاه به صورت همزمان با نمایشگاه خودرو اجرا می شود. در این نمایشگاه می توان قطعه ­سازان صنعت موتور سیکلت را ملاقات کرد و محل مناسبی برای یافتن تامین کنندگان صنعت موتور سیکلت برای تولید کنندگان و ارایه دهندگان خدمات پس از فروش این محصولات می باشد.

  1. Taiwan Lighting show نمایشگاه روشنایی تایپه

https://www.tils.com.tw/

در این نمایشگاه تولید­کنندگان انواع محصولات روشنایی مانند سازندگان انواع لامپ­ های روشنایی و تزیینی، انواع پروژکتور و لامپ های ال ای دی را می توان ملاقات کرد.

  1. Computex نمایشگاه کامپیوتر و صنایع مرتبط

https://www.computextaipei.com.tw/

یکی از بزرگترین و مشهورترین نمایشگاه تایوان (حتی یکی از ۵ نمایشگاه اصلی در دنیا) که معمولا در انتهای فصل بهار برگزار می شود. در این نمایشگاه آخرین محصولات حوزه کامپیوتر و فناوری و ارتباطات را می توان یافت. مشهورترین برند ها حوزه فنآوری در این نمایشگاه حضور داشته و آخرین محصولات خود را ارایه می ­کنند. در این نمایشگاه کامپیوتر و همه قطعات آن، تجهیزات شبکه، وسایل بازی های کامپیوتری، تجهیزات الکترونیک اداری و دفتری و … ارایه می ­شوند.

نمایشگاه های تایوان ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست