چین، اولین کشور واردکننده کالاها به ایران است. به علت این که مقدار دستمزد کارگران در این کشور اندک بوده، واردات از آن امری سودآور است. در این مقاله به معرفی جدیدترین روش واردات از چین با سرمایه کم در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

واردات از چین

تعریف واردات

واردات از آن‌جا به وجود آمده که تولید کالا برای کشوری امکان پذیر نبوده یا مقرون به صرفه نیست پس برای پاسخگویی به نیاز ملی یا مردم باید از طریق کشورهای دیگر آن کالا را برای خود تامین نمود.

چین از نظر واردات پس از ایالات متحده آمریکا، در جهان در رتبه ی دوم قرار گرفته است و از زمان های بسیار، قدیم چین و ایران ارتباط تجاری خوبی داشتند؛ از این رو به منظور واردات از چین با سرمایه کم در سال ۲۰۲۰، بهتر است تا مراحل زیر را سپری نمود:

  • مرحله اول این است واردکننده باید با قوانین و مقررات واردات آشنا باشد و بداند که قوانین هر کشور با کشور دیگر فرق دارد.
  • سپس شرکت واردکننده در بازار باید کمبود کالای خود را با استفاده از تحقیقات بازار

(Market research) احساس کند.

  • حال باید وضعیت رقبای خود را سنجیده و از یک سو نسبت به میزان تقاضا و مصرف شناخت مناسبی پیدا کند و از سوی دیگر ضرورت نیاز مردم به آن کالا را قبل از واردات آنالیز کند.

واردات از چین با سرمایه کم

چرا چین

  • در چین تنوع کارخانه ها و کارگاه ها فراوان است و گزینه های زیادی برای انتخاب کالا وجود دارد؛ پس برای جلوگیری از سردرگمی باید کالای مورد نظر با معیار و مشخصات کامل پیگیری شود.
  • واردات به چین دارای سود بالاست و کشورهای اندکی این مزیت را دارند.
  • بیزینس دارای رشد بسیار خوبی است.
  • کالاهای دارای جنس مرغوب با قیمت مناسب پیدا می شود.

 

شرکت وین ورد ارائه دهنده خدمات صادرات و واردات کالا از چین با دارا بودن شعبه فعال متشکل از کارمندانی محلی در خدمت شماست.

نکاتی برای شروع واردات از چین با سرمایه کم در سال ۲۰۲۰

اگر دارای سرمایه ی کمی هستید باید احتیاط کنید زیرا که واردات کاری پر ریسک است, پیشنهاد می شود که به هیچ وجه همه ی سرمایه ی خود را صرف نکنید حتی اگر به فروش رفتن تمامی محصولاتتان ایمان داشته باشید. باید حداقل تا ۲۰% از سرمایه تان را حفظ کنید.

برای شروع واردات از چین با سرمایه کم بهتر است که صرف جویی فراوانی انجام دهید و نیازی به دفتر و سیستم پر زرق و برق ندارید، فقط باید جسارت به خرج داده و شروع کنید.

نیاز ایران به واردات از چین با سرمایه کم در سال ۲۰۲۰

یکی دیگر از موضوعاتی که در برخی از مطالعات تجربی محققان به آن اشاره شده است:

آثار واردات به ارتقای بهره وری نیروی کار از یک سو و ارتقای قدرت رقابت پذیری تولیدات داخلی از سوی دیگر بوده است.

واردات در اقتصاد ایران نیز نقش پررنگی دارد,  بخش عمده ای از کالاهای سرمایه مورد نیاز صنعت کشور به وسیله ی  واردات تأمین می‌شوند.

ایران و چین

نتیجه

برای واردات از چین با سرمایه ی کم راه زیاد است ولی مهم این است که امن باشد و دارای کم ترین ریسک ممکن با این شرایط باشد. باید با درایت و تفکر هوشمندانه به این سمت بروید و صبر زیادی داشته باشید.

11 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست