بخشنامه عدم صدور تاییدیه بابت انتظار در صف تخصیص و بخشنامه عدم تخلیه کالاهای فاقد ثبت سفارش که مربوط به بانک مرکزی و گمرک است، حاکی از آن است که دیگر امکان خروج درصدی و یا امکان پرداخت هزینه های مربوط به دپوی محموله ­ها به صورت ریالی در محوطه گمرک وجود نخواهد داشت.

اگر محموله ای بدون ثبت سفارش وارد گمرک شود، صاحب محموله اقدام به تخلیه آن در محوطه و انبارها می کند، این بدین معنی هست که کانتینر به کشتیرانی عودت داده می شود و دیگر مشمول هزینه های حق توقف و دموراژ به صورت ارزی نخواهد بود و صرفا هزینه های انبارداری ریالی گمرک را پرداخت می کند!

از طرف دیگر امکان داشت که اولویت کالایی محموله وارداتی در زمان رسیدن محموله به گمرک و زمان ثبت سفارش اولیه آن متفاوت شده باشد و مشمول اولویت ۲۷ شده باشد، در این حالت این کالا ممنوعه شده و باید عودت داده شود ولی واردکنندگان به صورت درصدی و به کمک نامه بانک عامل مبنی  بر انتظار در صف تامین ارز یا تخصیص ارز یا … اقدام به خروج درصدی می کردند، که دیگر این نیز ممکن نخواهد بود.

 

وارد کنندگان

به هر حال، همه این موارد به صورت مستقیم و غیر مستقیم، ناشی از محدودیت های منابع ارزی می باشد که تحلیل آن در این مطلب نمی گنجد ولی به صورت کلی در نظر داشته باشیم که واردات روز به روز به صورت تخصصی تر و حرفه ای تر باید انجام شود و از انجام هرگونه عمل هیجانی باید جلوگیری شود.

توجه به زمان، منابع مالی، تهدیدها و قوانین به روز، لازمه ورود به دنیای واردات است.

دانلود فایل pdf پیشنهاد عدم تخلیه کالاهای وارداتی فاقد ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست