آشنایی با جک های گازی

 

یکی از پارامترهای مهم هنگام سفارش گذاری جک های گازی بدون شک شیوه بسته بندی آنهاست. این مورد بایستی قبل از نهایی سازی سفارش ، بر اساس شرایط انبارش و نگهداری و البته برنامه ریزی تولید مشتری ، با تامین کنندگان مطرح و اقدامات لازم صورت گیرد.به طور کلی معمولا جک های گازی در سه شیوه بسته بندی های صادراتی خواهند داشت.

قرار گرفتن هر جک در یک کاور( شفاف ) و تعداد ۵۰۰ تایی در یک پالت چوبی

مزیت این روش استفاده حداکثری از ظرفیت کانتینر برای بارگیری است.برای تولید کنندگان با تیراژ مصرف بالا و به منظور بهینه سازی هزینه ها و زمان تولید ، این روش توصیه می گردد.البته نباید فراموش کرد که با توجه به وزن سنگین پالت ها، وجود لیفتراک جهت جابجایی درصورت وجود فاصله انبارها و محل مصرف در خط تولید الزامی است.

قرار گرفتن جک ها در کاور و چیدمان ۱۰ یا ۲۰ تایی در کارتن

این روش که اخیراً بیشترین مدل مورد استفاده تولیدکنندگان بوده است ، امکان جابجایی جک ها را براحتی فرآهم می آورد.جک های گازی ارگو نیز جهت انطباق با نیاز بازار با این شیوه توزیع و ارسال می گردند.استفاده از نایلون های واسط جهت جلوگیری از آسیب دیدگی بدنه جک ها در کنار هم و همچنین کارتن های مقاوم حداقل ۵ لا برای جلوگیری از پارگی کارتن ها و بهم ریختگی بهنگام انبارش نکته مهم دیگری ست که باید مد نظر قرار گیرد.کارتن ها پس از بسته بندی در محل کارخانه مبدا و با توجه به مدت زمان تحویل طولانی تا محل مشتری (حداقل ۳ تا ۴ ماه ) و با توجه به بارگیری در کانتینر و تخلیه مجدد در بنادر و … بایستی حتما تسمه کشی شوند.

قرار گرفتن هر جک در یک کارتن بسته بندی جداگانه و تعداد کلی در کارتن

این روش که صرفا برای برخی خرده فروشی های خاص پیشنهاد می شود ، بالاترین هزینه بسته بندی را به همراه دارد.ضمنا در بسیاری از مواقع با توجه به ماهیت کالا که یک کالای قابل عرضه به مصرف کننده نهایی نیست ، استفاده از این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود . چرا که نه تنها هزینه ها را بالاتر می برد بلکه باعث ایجاد پرتی فضای بارگیری می شود و ضایعات کارتنی خط تولید را بالا برده و بدون شک تاثیری هم در کیفیت عملکرد جک ها نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست