واردات ماشین آلات راهسازی با حداکثر ۵ سال عمر و بدون نیاز به شرط نمایندگی مجاز و صرفا با نرخ ارز ثانوی (نیمایی)

 

باتوجه به محدودیت استفاده از ارز اشخاص جهت واردات در صنعت راهسازی ایران برای واردات ماشین آلات آن از سال ۱۳۹۷ و همچنین الزام به اخذ نمایندگی از سازندگان این ماشین آلات که منجر به مشکلات زیادی را برای این صنعت در ایران شد، در حال حاضر مطابق با تصویبنامه هیئت وزیران در تاریخ ۱۷/۰۱/۱۳۹۹ مقرر گردید که واردات ماشین آلات راهسازی تا پایان سال ۱۳۹۹ با ارز بازار ثانویه ( نیما) انجام گردد، این امر مهم میتواند در امور پروژه های راه سازی کاهش هزینه ای بین ۱۰ الی ۱۵ درصدی همراه داشته باشد.

واردات ماشین آلات راهسازی با حداکثر ۵ سال عمراز طرفی نیز طی ابلاغ نامه ۲۵/۰۱/۱۳۹۹ وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز واردات ماشین آلات مستعمل تا عمر حداکثر ۵ سال بدون نیاز به اخذ نمایندگی از شرکت های تولیدکننده امکان پذیر گردید که این اقدام مهم نیز موانع ایجاد شده ناشی از تحریم ها را نیز تا حدی از بین خواهد برد.

نشان های تجاری ماشین آلات راهسازی صرفا باید از شرکتهای کوماتسو، ولوو، کاترپیلار، لیبهر و ترکس باشد وذیل تعرفه های ۸۴۲۹۵۲۱۲، ۸۴۲۹۵۲۲، ۸۴۲۹۵۱۲۲ و ۸۴۲۹۱۱۲۲ قرار گیرد.

شرکت بازرگانی وین ورد با توجه به تجربه در زمینه واردات ماشین آلات صنعتی و همچنین حضور فعال در بازارهای تولید و عرضه این ماشین آلات در کشور چین، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات بازرگانی (خرید، ثبت سفارش و واردات و …) و همچنین پیشنهادات برخی از ماشین آلات دست دوم راهسازی اعلام مینماید.

جهت بررسی نمونه ماشین آلات دست دوم چینی میتوانید از لینک زیر استفاده نمائید :

http://https://b2b.baidu.com/m/s?q=%E4%BA%8C%E6%89%8B%E5%BB%BA%E7%AD%91%E6%9C%BA%E6%A2%B0%E8%AE%BE%E5%A4%87&from=b2b_straight_wise_vertical&srcid=5103&from_st=1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست