استاندارد جک

 

حتما شما نیز هنگام خرید جک های گازی و یا کار با آنها به استانداردهای حک شده بر روی بدنه آنها برخورد داشته اید که عمدتا فروشندگان از آنها برای تایید صلاحیت کیفی خود استفاده می کنند.اما این توضیحات به چه معناست؟ در این مقاله سعی بر این خواهیم داشت تا توضیحات بیشتری راجع به این عبارات ارایه نماییم:

.TUV Rheinland LGA که یک استاندارد آلمانی ست ، بعنوان گواهینامه بر روی DIN4550 صادر می شود. این آزمون میزان استحکام جک در ازای وارد شدن مُمان خمشی در کلاس های مختلف کنترل را کنترل میکند و همانطور که در جدول ذیل مشخص شده است بعنوان مثال کلاس ۳ بایستی گشتاور ۲۱۰ نیوتن متری تا فاصله ۳۷ سانتی انتهای صندلی تحمل کند. بدیهی است شخص هنگام نشستن برروی صندلی، نیروی وزن خود را الزاما برروی محور حرکت جک اعمال نمی کند و این امر باعث ایجاد گشتاور خواهد شد.

درواقع این آزمونی برای سیکل حرکت در ازای اعمال ممان است که تا ۲ میلیون سیکل تکرار می شود. توجه به این نکته ضروری است که فقط سیلندر ۲۸ میلیمتری در این تست کنترل می شود و اگر حرکت بالا و پایین کل صندلی مد نظر باشد ، استاندارد DIN4551 بایستی مورد استفاده قرار گیرد.

استاندارد جک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست