شاید بسیاری از ما داستانهای زیادی از مذاکرات خرید موفقی شنیده باشیم که با ترفندهای مختلف، خریدار موفق به گرفتن تخفیفات زیادی از فروشنده شده است.  ولی آیا گرفتن تخفیف از تولید کنندگان و صاحبین کسب و کار چینی که از موفق ترین کاسبان در دنیا هستند، کاری به این سادگی است؟ در کنار این داستان های خریداران،  فروشندگان چینی نیز روایت های زیادی از سود سرشار خود از فروش کالاهایی با کیفیت پایین و سود بالا دارند که به مشتریانی غیر حرفه ای قالب کرده اند.

در فروش کالا آخرین چیزی که ممکن است یک فروشنده چینی از آن بگذرد؛ سود خود از معامله است. پس هرگاه که قصد چانه زنی بر سر خرید کالایی را داشتید قبل از شروع مذاکره در مورد قیمت، حتما باید ماهیت و همه الزامات فنی کالا را مشخص کرده و بر حسب پیچیدگی و اهمیت محصول، تمام ریزه کاری های قابل کنترل از قبیل نوع و مدل قطعات اصلی به کار رفته در محصول، جنس مواد و ویژگی های آن و همچنین شیوه هایی که برای بازرسی و تست نهایی محصول به کار خواهید برد را مشخص و مکتوب کنید. سپس بر اساس قرارداد کیفیت، اقدام به چانه زنی روی قیمت کنید به صورتی که تا حد امکان، کاهش قیمت منجر به کاهش کیفیت محصول نشود.

به عنوان یک واردکننده مغلوب چینی نشویمبهترین حالت استفاده از استانداردهای بین المللی مرجع برای کالا است که در آن شیوه تست و بازرسی کاملاً شفاف بیان شده است و امکان بازرسی از طرف شرکت های بازرسی میسر باشد یا در صورت عدم وجود استاندارد مرجع با همکاری افراد فنی اقدام به تدوین چک لیستی کامل از الزامات فنی مهم محصول کنید. اگر هیچ یک از راهکارهای فوق امکان پذیر نبود یک نمونه از محصول با کیفیت که از صحت و سلامت مطمین هستید به عنوان نمونه شاهد نزد خود نگهدارید تا بعد از نهایی شدن سفارش معیار رد و قبول کالا باشد در صورت وجود هر نوع عدم انطباق. در چین نگهداری این چنین نمونه های بسیار مرسوم بوده و به آن نمونه طلایی گفته می شود که با امضای فروشنده و خریدار بر روی آن حکم مرجع قابل اتکا را خواهد یافت.

شرکت وین ورد با سابقه طولانی در خرید و بازرسی کالا ها با تجربه های بسیار در مواجه و رفع موارد مشکلات کیفیتی می تواند شما را در عقد قراردادی قابل اتکا بر روی مسایل فنی و تضمین کیفیت کالا همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست