آخرین بخشنامه‌های داخلی بانک کونلون

 

بانک کونلون آخرین و به‌روزترین اعلامیه خود را در خصوص تحریم‌ها اعلام کرده‌است. البته تفاوت‌هایی در بخشنامه‌های ابلاغی به شعب مختلف کونلون بانک وجود دارد که در ذیل به آن‌ها می‌پردازیم:

شعبه XIAN

مهلت اجرای تحریم‌های آمریکا فرا رسیده است. (این تحریم ها از ۹ آوریل ۲۰۲۰ اجرایی شده) این تحریم‌ها کلیه محصولات صنعتی یا محصولات تولیدی را شامل می شود و رعایت نکات زیر الزامی است:

 1. پرداخت انجام و ارز در مقصد دریافت شده ولی هنوز محموله ارسال نشده است: لطفا توجه داشته باشید که تاریخ بارنامه قبل از دوره تحریم باشد؛ در غیر این صورت لطفاً ریسک محموله صادرات را در نظر بگیرید.
 2. لطفاً پس از حمل و نقل ارزی حواله نکنید تا از دست رفتن منافع اقتصادی خود جلوگیری نمایید.
 3. لطفاً به اخبار تحریم‌های آمریکا علیه ایران توجه جدی داشته باشید. به مشتریان ایرانی اجازه ندهید که در کوتاه مدت پرداخت کنند و سفارش های LC را نپذیرند. لطفاً قبل از انجام امور تجاری با مدیر حساب خود تماس بگیرید.

آخرین بخشنامه‌های داخلی بانک کونلونشعبه شانگهای

 • در حال حاضر محصولات مربوط به مبادلات ارزی از مرکز ما عبارتند از:
  • مواد غذایی ، داروها ، مواد بیولوژیکی غیر نظامی ، تجهیزات پزشکی
  • سایر محصولات غیر تحریمی
 • با توجه به اینکه ایالات متحده هنوز توضیحات دقیقی در مورد تعاریف خاص چهار صنعت فوق یا اشخاص معاملاتی خاص، کالاها و خدمات درگیر در آن ارائه نداده است، لطفاً به تغییرات در وضعیت بعدی توجه کرده و کاملاً ارزیابی کنید آیا شغل شما با چهار زمینه فوق مرتبط است یا خیر. بر این اساس ، برنامه‌ریزی‌های مناسب را برای مقاصد وارداتی و صادراتی انجام دهید و به دنبال پشتیبانی موسسات حرفه‌ای خارجی مانند موسسات حقوقی با تجربه مربوطه باشید.
 • اگر محصول به وضوح تحریم شده باشد، مرکز ما رسید ارزی را فعلاً پردازش نمی‌کند. اگر وضعیت مبهم است و نمی توان قضاوت کرد که آیا این محصول تحریمی است، توصیه می‌شود شرکت شما با یک وکیل آمریکایی برای این موضوع مشورت کند تا نظرات مربوطه را صادر نماید.
 • در سند صادرشده مجموعه ارزی که به مرکز ما ارسال شده است، موضوع مربوطه نمی تواند موضوع تحریم‌های SDN ایالات متحده باشد، که از جمله آن‌ها موارد زیر هستند اما محدود به این‌ها نیست:
  1. امضاء طرف قرارداد
  2. پرداخت کننده واقعی
  3. شرکت حمل کننده
  4. کالاهای صادراتی
  5. وسیله حمل و نقل و غیره.

از یک طرف، مرکز ما به طور خودکار اطلاعات پرداخت ورودی را از طریق سیستم به رسمیت می‌شناسد، از طرف دیگر در صورت وجود موضوع‌ها یا محصولات تحریمی در بررسی مشاغل، این مرکز قادر به پردازش حساب کاربری نخواهد بود (احتمال بلوکه شدن پول و حساب وجود دارد)

 • در حال حاضر مرکز ما فقط می تواند وجوه مربوط به پرداخت نقد را کنترل کند. پس از دریافت پرداخت، باید منتظر بمانید تا مشتریان شرکت شما ترتیب حمل و نقل و مجموعه کامل رسیدهای ارزی را با توجه به وجه نقد هنگام تحویل تهیه کنند. یک اعتبارنامه داخلی در مرکز ما برای مشتریان بالادستی باز کنید و در عین حال مشتریان بالادستی یک حساب را در مرکز ما باز کنند تا مرکز ما بتواند تجارت حساب پرداختنی را اداره کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست